FAQ

 • Dlaczego warto złożyć roszczenie przez Sky Legal?

  Sky Legal jest najstarszą firmą, która zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań od linii lotniczych, działającą na polskim  rynku.

  Nasi pracownicy są wyspecjalizowanymi ekspertami w odzyskiwaniu odszkodowań lotniczych.  

  Nasza reputacja i wysoka jakość pracy ma przełożenie na efektywność. Przewoźnicy traktują nas jak równego partnera, co zwiększa szybkość odzyskania odszkodowań. 

 • Ile mam czasu od zajścia zdarzenia do złożenia roszczenia?

  Rozporządzenie nr 261/2004 nie podaje terminów w jakich należy złożyć roszczenie o odszkodowanie do linii lotniczych. W takim wypadku ma zastosowanie prawo danego kraju. W Polsce jest to okres jednoroczny. Zachęcamy jednak pasażerów do składania wniosków o odszkodowanie bezpośrednio po zajściu zdarzenia, kiedy pamięć jest świeża, a dokumenty mamy pod ręką.

 • Jakie są podstawowe prawa pasażerów na podstawie Rozporządzenia nr 261/2004?
  Rozporządzenie nr 261/2004 przewiduje, w zależności od rodzaju problemów z lotem, następujące podstawowe prawa dla pasażerów: odszkodowanie, alternatywny przelot, opieka w formie wyżywienia, napojów, zakwaterowania i transportu, ewentualnie zwrot kosztów wydanych na wyżywienie, napoje, zakwaterowania czy transport.
 • Czy mogę złożyć roszczenie w imieniu osób trzecich?
  Tak, roszczenie możesz złożyć w imieniu osób, dla których była zrobiona rezerwacja - pod warunkiem, że osoby te wyrażają na to zgodę. Często zarządy firm składają roszczenie w imieniu pracowników.
 • Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania odszkodowania?

  Aby uzyskać odszkodowanie, potrzebne będzie potwierdzenie rezerwacji na dany lot oraz rachunki, jeżeli pasażer zgłasza wniosek o zwrot kosztów. 

 • Ile kosztuje złożenie roszczenia do linii lotniczych za pośrednictwem Sky Legal?

  Złożenie roszczenia przez Sky Legal jest całkowicie bezpłatne. W momencie wypłaty świadczeń przez przewoźnika lotniczego pobieramy Prowizję w wysokości 33% wartości odzyskanego odszkodowania licząc od całej wartości uzyskanych przez Klienta, w dowolnej formie, świadczeń, bez względu na to czy konieczne było podjęcie działań administracyjno-prawnych. Nasza konkurencja w takich sytuacjach liczy pomiędzy 35-50%. 

 • Jak długo trwa proces egzekwowania praw pasażerów?

  W zależności od linii lotniczych proces egzekwowania praw pasażerów trwa od kilku do kilkunastu miesięcy. Czasem zdarzają się sytuacje gdy uzyskujemy odszkodowanie w ciągu kilku dni, czasem ten proces jest znacznie wydłużony. 

 • Co się dzieje po złożeniu roszczenia?

  Bezpośrednio po złożeniu roszczenia przesyłamy pasażerowi maila z informacją, że roszczenie zostało przyjęte. Po weryfikacji roszczenia, następuje proces egzekwowania praw pasażera od linii lotniczych. Gdy odzyskamy odszkodowanie, kontaktujemy się z pasażerem informując jaka kwota została odzyskana i przekazujemy odszkodowanie, pomniejszone o prowizję na konto pasażera. W przypadkach, gdy przewoźnik odmawia wypłaty odszkodowania, podejmujemy dalsze czynności w tym procesowe. 

 • W jakich sytuacjach mam prawo do odszkodowania?

  Pasażerowie mają prawo do odszkodowania w przypadku odwołania, opóźnienia lotów lub odmowy przyjęcia na pokład.

  Aby dowiedzieć się czy odszkodowanie Ci się należy, złoż roszczenie na naszej stronie internetowej.

 • Skąd mogę zasięgnąć informacje o statusie mojej sprawy?

  Osoba odpowiedzialna za Twoje roszczenie będzie Cię informowała o postępach w sprawie.  Możesz również sprawdzić status swojego roszczenia logując się do swojego konta na naszym portalu.